Ferie UKS „Rega” Bierzwnica w Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju

W dniach 19.02.2017r. – 25.02.2017r. uczniowie należący do UKS „Rega” Bierzwnica spędzili czas na obozie sportowo – rekreacyjnym w Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju. Celem wyjazdu było zagospodarowanie przerwy feryjnej poprzez pokazanie jego uczestnikom alternatywnych form spędzania czasu wolnego, podniesienie sprawności fizycznej oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
Odwołane Spotkanie dla Diabetyków !

Stowarzyszenie Diabetyków ODWOŁUJE spotkanie edukacyjne z Panią Anna Wyszyńską, z powodu choroby wykładowcy. Spotkanie miało odbyć się 9 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 14.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Świdwinie.

Zarząd Diabetyków

Prezes Paweł Gasztold

 
Jubileuszowe XXV Kaziuki Wileńskie w Świdwinie
IMG_9413

Już od ćwierćwiecza w Świdwinie, w pierwszy weekend marcowy, odbywają się tradycyjne Kaziuki Wileńskie pod patronatem Burmistrza Miasta Świdwin, których organizatorem jest Świdwiński Ośrodek Kultury - Zamek oraz Świdwińskie Towarzystwo Miłośników Wilna i b. Kresów Wschodnich. Od 8 lat imprezie towarzyszy także Ogólnopolski Zjazd Kazimierzy. W dniach 3 - 5 marca na Świdwińskiej Hali Targowej i wzdłuż ul. I Maja, odbył się jarmark kresowy zakończony mszą świętą odprawioną w intencji Polaków na Wileńszczyźnie i kresowian na Ziemi Świdwińskiej. Równocześnie w dn. 4.03.2017 r. już po raz ósmy spotkali się Kazie i Kaziki, aby zamanifestować sympatię do swojego patrona, odnowić znajomości i poszerzyć krąg swych imienników. W ramach obchodów przygotowano recital znanego „Wilniuka” Jerzego Garniewicza. W związku z okrągłym jubileuszem Świdwińskiej imprezy, w Zamku otwarto wystawę zatytułowaną „XXV lat Kaziuków Wileńskich”.

Więcej…
 
Żeby już nigdy łagrów nie było !

sybiracy2017-0088Mija właśnie 77 lat od masowych wywózek Polaków z Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej w głąb Związku Radzieckiego na Syberię i daleką Północ, na „nieludzką ziemię”, do obwodów: archangielskiego, irkuckiego, nowosybirskiego, omskiego, do Kazachstanu, Jakucji, Ałtajskiego i Krasnojarskiego Kraju. Sowieci w pierwszej kolejności wywozili polskich osadników wojskowych byłych żołnierzy wojny polsko - bolszewickiej w 1920 r., pracowników leśnych, pracowników PKP, i urzędników państwowych. Następnie policjantów, wojskowych, nauczycieli, działaczy społecznych i kupców.

Dnia 2 marca 2017 r. z inicjatywy Przewodniczącej Rady Powiatu, Starosty Świdwińskiego oraz Burmistrzów i Wójtów, w Gimnazjum im. Osadników Wojskowych w Świdwinie spotkały się pokolenia na uroczystości upamiętniającej wielkie deportacje Polaków na Syberię w czasie II wojny światowej. W uroczystości uczestniczyli Sybiracy ze Świdwina, Połczyna - Zdroju, Zajączkówka i Smołdzięcina, którzy przeżyli koszmar zesłania, a którzy wówczas byli dziećmi i młodzieńcami.

Więcej…
 
Uroczystości wyzwolenia Świdwina

 

W piątek 3 marca na Placu Konstytucji 3 Maja odbyła się coroczna uroczystość z okazji wyzwolenia Świdwina.
Po zakończeniu mszy w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom. Po przemówieniach władz miasta oraz dowódcy 1 SLT w Świdwinie i przeczytaniu apelu poległych oddano salwę honorową. Następnie przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, firm i instytucji oraz zakładów pracy złożyli kwiaty pod pomnikiem. Z ramienia Starostwa Powiatowego na uroczystości obecna była Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Malitowska, a także Starosta Świdwiński Mirosław Majka.
IMG_9379
W piątek 3 marca na Placu Konstytucji 3 Maja odbyła się coroczna uroczystość z okazji wyzwolenia Świdwina.
Po zakończeniu mszy w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom.
Po przemówieniach władz miasta oraz dowódcy 1 SLT w Świdwinie i przeczytaniu apelu poległych oddano salwę honorową. Następnie przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, firm i instytucji oraz zakładów pracy złożyli kwiaty pod pomnikiem. Z ramienia Starostwa Powiatowego na uroczystości obecna była Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Malitowska, a także Starosta Świdwiński Mirosław Majka.
Więcej…
 
OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie uprzejmie informuje, że z dniem 06.03.2017 r. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie w module II:

Więcej…
 
Targi Edukacyjne 2017
DSC_7529

Dnia 02.03.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Świdwinie odbyły się prezentacje uczelni wyższych. Była to już VII edycja tego typu imprezy. Naszymi gośćmi byli: Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Szczeciński, Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, Szkoła Biznesu, Wydział Przedsiębiorczości w Gryficach, Akademia Pomorska w Słupsku i wiele innych. Ten dzień przeminął w bardzo miłej atmosferze, wielu uczniów zaczerpnęło ciekawych rad na temat dalszego kształcenia i rozwijania się. Pozwoliło to również na zapoznanie się z wymaganiami różnych uczelni. Dla jednych okazywały się one proste, a niektórych zmotywowały do jeszcze większej pracy. Największym atutem było to, że gościliśmy również studentów, od których można było się dowiedzieć, jak przebiegają dane zajęcia i poznać cząstkowo wymagania wykładowców.

Więcej…
 
Ferie zimowe 2017 w Zespole Placówek Oświatowych

IMG-20170227-WA0039Ferie zimowe 2017 w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju ( w Domu Wczasów Dziecięcych).

W terminie od 19.02.2017r. - 26.02.2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju przebywało 80 dzieci w wieku 9-15 lat z Powiatu Świdwińskiego.

Dzieci przyjechały do nas z rożnych gmin, takich jak:, Sławoborze i Połczyn Zdrój, oraz dzieci z UKS” REGA” w Bierzwnicy i kilkoro dzieci z całego kraju.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 319

Nowa strona www

Szpital w Połczynie-Zdroju

Reklama
Jakich informacji szukasz na naszej witrynie?
 

Szukaj na stronie

tremodernizacja

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości