II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty Świdwińskiego
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 11:23
dsc_7884

W miniony weekend, 07.04 – 09.04.2017r. , na parkiecie Hali Sportowej przy ZSR CKP w Świdwinie po raz drugi odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2001 – 2003. W zawodach wzięło udział 12 zespołów, w tym niemiecka drużyna z Frankfurtu nad Odrą. Powiat Świdwiński reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Rega” przy Zespole Szkół w Bierzwnicy. W ciągu trzech dni licznie zgromadzeni kibice obejrzeli 36 meczów. Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności gry w piłkę ręczną. Dynamiczne akcje, skuteczne obrony, udane interwencje bramkarzy, a także gromki doping z trybun motywowały zawodniczki do wytężonego wysiłku i walki o czołowe miejsca w zawodach. Pierwszą fazę grupową, po dwóch wygranych i jednym remisie, nasze dziewczyny ukończyły na I miejscu co dało im awans do rywalizacji o miejsca I – VI.

Kolejne mecze oraz rzuty karne doprowadziły nas do spotkania z zespołem MKS Kusy Szczecin II po którym ”Rega” Bierzwnica zajęła VI miejsce w turnieju.

Klasyfikacja turnieju

FRANKFURTER HANDBALL CLUB

KU AZS POLITECHNIKA KOSZALIN II

CKS SZCZECIN

MKS KUSY SZCZECIN I

MKS KUSY SZCZECIN II

UKS REGA BIERZWNICA

KU AZS POLITECHNIKA KOSZALIN I

UKS HANDBALL 28 WROCŁAW

MKS SŁUPIA SŁUPSK I

UKS OLIMPIJCZYK BUDZYŃ

UKS DĄBROWA CHEŁMIŃSKA

MKS SŁUPIA SŁUPSK II

Najlepsza zawodniczka: Quente Jule, Joanna Kuczyńska, Daria Mocarz, Natalia Okołat, Agata Kazimierska, Justyna Graczyk, Kinga Neumann, Weronika Gołąb, Milena Małek, Julia Kossakowska, Agata Pankanin, Kinga Nowak.

Najlepsza „siódemka” turnieju: Caroline Baum, Eliza Schmidt, Julia Kotłowska, Kamila Gaszewska, Laura Dąbrowska, Emila Łaszkiewicz, Magdalena Jusiel.

Najlepszą strzelczynią została Weronika Gołąb z UKS Handball 28 Wrocław z dorobkiem 40 bramek.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i medale, a zawodniczki nagrody rzeczowe, które wręczyli: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko, Starosta Powiatu Świdwińskiego Mirosław Majka, Wicestarosta Zdzisław Pawelec, Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Malitowska, Dowódca 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk. Karol Jędraszczyk, Zastępca Wójta Gminy Świdwin Joanna Anglisz – Myszka oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy Marta Jalowska. Trenerzy oraz zawodniczki bardzo wysoko ocenili poziom organizacyjny turnieju, który dostarczył im wielu sportowych wrażeń i emocji. Dziękowali za gościnność gospodarzy i wspaniałą oprawę. Komentatorzy Marek Knut i Mateusz Potaczek zadbali o wspaniałą atmosferę na hali szczegółowo relacjonując wydarzenia z boiska, na bieżąco informując o wynikach oraz przekazując kibicom informacje o zespołach biorących udział w zmaganiach. Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Świdwinie oraz UKS „Rega” Bierzwnica. Nagrody dla drużyn ufundował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a dla najlepszej „siódemki” firma Hummel. UKS „Rega” wystąpił w składzie: Wiktoria Iwanicka, Milena Rysiukiewicz, Wiktoria Motylska, Magdalena Jusiel, Wiktoria Pianka, Aleksandra Bukowska, Amelia Ciesielska, Justyna Graczyk, Natalia Wiśniewska, Alicja Stępniak, Monika Charchut, Klaudia Szymanek. Trener: Jacek Gałas. Dziękujemy wszystkim przybyły gościom i kibicom, którzy zagrzewali dziewczyny do rywalizacji na parkiecie oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę i zmagania sportowe w trakcie turnieju. Za duży wkład pracy i ogromne zaangażowanie w organizację turnieju szczególnie dziękujemy Wicestaroście Powiatu Świdwińskiego Zdzisławowi Pawelcowi, dyrektorowi ZSR CKP Andrzejowi Muchorowskiemu, trenerowi UKS „Rega” Bierzwnica Jackowi Gałasowi, sekretarz SISG Justynie Małolepszy oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym po raz kolejny mogliśmy zorganizować to wspaniałe święto szczypiorniaka w naszym powiecie.

Prezes UKS „Rega” Bierzwnica

Marta Beata Jalowska